O nas

Skontaktuj się z nami!

Pomożemy zaplanować podróż
dla Twojej grupy.

Użyj formularza kontaktowego z zakładki KONTAKT
lub zadzwoń do nas.

Historia UTMJ – nasze autokary i autobusy Kozienice, Warszawa

Firma Usługi Transportowe Marian Jabłoński (UTMJ) powstała w kwietniu 1993 roku. Pierwszy kontrakt na przewozy regularne podpisaliśmy z Energomontażem Północ. Przez pierwsze dwa lata dowoziliśmy pracowników spółki naszym pierwszym Autosanem H9. W 1995 roku dysponowaliśmy dwoma autobusami, zaś w 1997 już trzema. Dowoziliśmy nimi pracowników z okolic Kozienic do EC Warszawa – Siekierki (obecnie PGNiG TERMIKA). W międzyczasie rozpoczęliśmy wynajem autokarów na wycieczki oraz przewozy indywidualne. Przystąpiliśmy też do współpracy z biurami podróży, placówkami oświatowymi, samorządami lokalnymi oraz przedsiębiorstwami lokalnymi. Wynikiem rozszerzania pasażerskiego transportu sektora turystycznego UTMJ był zakup turystycznej wersji autokaru Jelcz PR 110, na pokładzie którego znajdował się m. in. cafe bar, telewizory z odtwarzaczem VHS oraz regulowane w dwóch płaszczyznach fotele pasażerskie. Nasze przewozy autokarowe zyskały na popularności, zaś autobusy i autokary, którymi dysponowaliśmy były rezerwowane ze znacznym wyprzedzeniem.

Kolejnym dużym krokiem w historii naszej firmy, jak i całego rynku lokalnego, był zakup pierwszego w regionie Kozienickim luksusowego, „zachodniego” autokaru turystycznego marki BOVA FUTURA. Z początkiem Millenium wyprzedziliśmy o krok lokalną konkurencję. Od tego momentu po dziś dzień oferujemy naszym klientom podróż na najwyższym poziomie. W 2002 roku uzyskaliśmy (również jako pierwsi w regionie) licencje na międzynarodowe przewozy pasażerskie w całej Europie. Od tej pory nasze autokary odwiedziły niemal wszystkie kraje starego kontynentu, m.in.: Hiszpanię, Grecję, Bułgarię, Węgry, Czechy, Słowację, Niemcy, Wielka Brytanię, Serbię i Czarnogórę, Macedonię, Włochy, Litwę, Łotwę, Holandię, Belgię, Francję, Austrię, Chorwację, Ukrainę i inne. Kolejne lata to dalsze inwestycje w tabor oraz pracowników na rzecz autokarowych przewozów turystyczny. Do taboru dołączyły autokary marek takich jak: MAN, Mercedes.

W 2003 roku, w ramach rozwoju regularnych przewozów autobusowych, rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z sektorem publicznym. Przez ponad dekadę, bezpiecznie i punktualnie dowoziliśmy każdego dnia niemal 1000 uczniów do okolicznych placówek oświatowych. Obecnie, w tym zakresie, obsługujemy przedsiębiorstwo energetyczne ENEA Wytwarzanie. Od ponad dwóch lat nasze autobusy przez 7 dni w tygodniu zapewniają transport kadry pracowniczej. ENEA Wytwarzanie to pierwsza co do wielkości w Polsce elektrownia opalana węglem kamiennym.